top of page

Kelių policija stebino moksleivius netikėtais eksperimentais


Druskininkų pradinių klasių moksleiviai sulaikę kvapą stebėjo eksperimentą: iš kelių metrų aukščio paleistas nevirtas kiaušinis staigiai krito žemyn ir trenkėsi į žemę – ar gali būti, kad jis liko sveikas? Taip, kiaušinį nuo smūgio jėgos apsaugojo ant jo uždėtas šalmas. Toks pats bandymas kiaušinį įdėjus į kepurę baigėsi suskilusiais lukštais ir vaikams dar sykį priminė tinkamų saugos priemonių svarbą.

Tai tik viena akimirka iš renginio „Būk saugus eismo dalyvis“, vykusio Druskininkų techninės apžiūros stotyje. Į jį buvo pakviesti miesto pradinių klasių mokiniai, kurie drauge stebėjo įvairius su eismo saugumu susijusius eksperimentus, dalyvavo viktorinose, sprendė galvosūkius, klausė kelių policijos atstovų patarimų, kaip saugiai elgtis gatvėje.

Vaikai ir patys sufleravo aktualias saugaus eismo temas. Pavyzdžiui, ar svarbu nešioti atšvaitus, kaip jų nepamiršti, kaip tinkamai pritvirtinti prie rūbų? Kaip saugiai pereiti per gatvę, jei šalie nėra nei šviesoforo, nei pėsčiųjų perėjos?

Projektą inicijavo Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ kartu su Vilniaus apskrities kelių policija. Druskininkuose vykęs susitikimas – tai platesnio pradinukams skirto šviečiamųjų saugaus eismo renginių ciklo dalis.

Parengta pagal: Lrytas.lt

Kitos naujienos
bottom of page