top of page

Kada vyko pirmosios automobilių lenktynės Lietuvoje?


Senovinės auto-moto technikos gerbėjai ir istorikai turbūt tiksliai nesutartų, kada įvyko pirmosios automobilių ir motociklų sportinio pobūdžio varžybos Lietuvoje. Tačiau galima atkreipti dėmesį į keletą įdomių faktų.

1925 metais Klaipėdos automobilininkai ir motociklininkai žengė pirmus žingsnius auto-moto sporto istorijoje – tų pačių metų liepos 19 d. stadione surengė pirmas Lietuvoje automobilių ir motociklų vikrumo varžybas.

1925 m. rugsėjo 12 d. Klaipėdos krašto draugijų registre įrašytas „Klaipėdos krašto automobilių ir motoračių kliūbas“. Manoma, kad ši data žymi pirmojo Lietuvos automobilių ir motociklų sporto klubų gimtadienį ir jo pradžią Klaipėdos mieste. Nepraėjus nei metams nuo įkūrimo klube jau buvo beveik 100 narių, klubas planavo pradėti vairuotojų mokymus.

1926 m. minėtas klubas surengė tarptautines varžybas. Varžybų dalyviai per nustatytą laiką turėjo įveikti trasą, tačiau vieną kilometrą prieš kontrolės punktą buvo draudžiama sustoti. Teigiama, kad kelias buvo labai blogas ir varžybų metu prasidėjo stiprus lietus, tačiau daugelis dalyvių nustatytą trasą įveikė sėkmingai.

Uždarytas eismas lenktynėms skirtu plentu leido pademonstruoti turimos technikos galią: motociklininkai pasiekė 116 km/val. greitį, o automobiliai – 85 km/val. greitį. Siekiant užtikrinti varžybų saugumą, trasoje budėjo policininkai, greitosios pagalbos ir gydytojų automobiliai.

Kaip rašo vietinis apie lenktynes informavęs Klaipėdos laikraštis, tarptautines varžybas Klaipėdoje vainikavo lenktynininkų ir jų damų šokiai.

Šaltinis: 15min.lt

Kitos naujienos
bottom of page