top of page

Lietuvoje – 2017-ųjų „Metų autobusas“

Lietuvos vežėjai ir gyventojai turės progos išbandyti šiais metais geriausiu Europoje pripažintą „Solaris Urbino 12 electric“ autobusą. Jis į šalį turėtų atvykti artimiausiomis dienomis.

Šis išskirtinis autobusas surenkamas Lenkijoje, netoli Poznanės miesto įsikūrusioje gamykloje. Pirmą kartą elektrinį autobusą lenkai pristatė 2011 metais Belgijoje vykusioje parodoje. Nuo tada elektrinės transporto priemonės nuolat tobulinamos. Šiuo metu Europos miestuose važinėja 45 elektriniai „Solaris Urbino“ autobusai.

Ši Lenkijoje kuriama transporto priemonė gali būti įvairaus ilgio – nuo 8 iki 18,7 metro. Juose montuojami įvairių gamintojų varikliai, taip pat įvairaus tipo baterijos ir jų įkrovimo tipai.

Į Lietuvą atvykstantis autobusas – standartinio 12 metrų ilgio, jo baterijos įkraunamos nuo stacionaraus šaltinio. Pirmoji galimybė išbandyti šį novatorišką gaminį bus suteikta bendrovei „Vilniaus viešasis transportas“. Jis bus išbandomas keleivius vežant įvairiais maršrutais, pilnu keleivių salonu, stovint spūstyse ir taip išbandant jo galimybes.

Vėliau iš Vilniaus šis autobusas keliaus į Kauną, Klaipėdą, Tauragę ir kitus miestus, kuriuose bus išbandomas vietos vežėjų ir keleivių.

Šaltinis: Delfi.lt

Kitos naujienos
bottom of page