top of page

Kurie pasaulio miestai „draugiškiausi“ dviračiams?


Dviratis tampa vis populiaresnis ne tik aktyviam laisvalaikio praleidimui, bet ir susisiekimui mieste. Praėjusiais metais sudarytas miestų, draugiškiausių kelionėms dviračiu, sąrašas.

1. Kopenhaga, Danija

Danijos sostinė laikoma labiausiai draugišku miestu dviračių transportui pasaulyje. Dviratis yra pagrindinė susisiekimo priemonė ir daugiau nei pusė gyventojų turi nuosavus dviračius. Šiai transporto priemonei skirtų kelių ilgis mieste siekia daugiau nei 400 kilometrų, Kopenhagoje taip pat įrengtas kelias virš vandens, vedantis į uostą. Miestas nenustoja stebinti ir įrenginėja dviračių magistralę – 26 takų kelią dviračiams, kuris sujungs Kopenhagą su kitų didžiųjų šalies miestų dviračių takais. Numatomos tokios magistralės ilgis – beveik 300 kilometrų.

2. Amsterdamas, Nyderlandai

Apie 40 proc. visų kelionių mieste atliekama dviračiu. Teigiama, kad Amsterdame yra daugiau dviračių nei žmonių ir du trečdaliai visų miesto gyventojų važiuoja dviračiu kiekvieną dieną. Miestas taip pat pasižymi puikiai sukurtomis sąlygomis: dviratininkams skirtų taku ilgis siekia daugiau nei 800 kilometrų, taip pat galima surasti 25 garažus, skirtus tik dviračiams.

3. Eindhovenas, Nyderlandai

Nors Eindhovenas yra pakankamai mažas miestas, tačiau jis gali pasigirti puikia dviračiams pritaikyta aplinka. Viena pagrindinių inovacijų – virš judrios miesto sankryžos pakabintas tik dviratininkams skirtas žiedas, leidžiantis pasiekti reikalingus takus neįsipainiojant į automobilių eismą. Eindhovenas taip pat gali pasigirti automatine nuomojamų dviračių dalijimosi sistema, o pagrindinis traukos objektas – žvilgantis dviračių takas, pamėgdžiojantis garsiojo dailininko Vincento Van Gogho paveikslą „Žvaigždėta naktis“.

4. Sevilija, Ispanija

Sevilija yra miestas, įtraukęs visą Ispaniją į sėkmingų dviračiams pritaikytų miestų žemėlapį. Šiuo metu mieste dviračiams skirtais takais galima nukeliauti 120 kilometrų. Taip pat sukurtos patrauklios dviračių naudojimosi lengvatos: nemokamus dviračius visiems akademiniams metams gauna mieste besimokantys studentai, o keleiviai, atvykstantys į miestą autobusu, gali pasinaudoti turimu bilietu ir vienai dienai nemokamai išsinuomoti miesto dviratį.

5. Liubliana, Slovėnija

Slovėnijos sostinė jau pripažinta Europos žaliąja sostine. Politikų pastangomis, Liubliana turi apie 200 kilometrų dviračių takų. Šiame mieste taip pat galima lengvai išsinuomoti dviračius pasinaudojant automatine pasiėmimo ir pridavimo sistema.

6. Buenos Airės, Argentina

Buenos Airės laikomos bene vieninteliu Pietų Amerikos miestu, pasižyminčiu dideliu draugiškumu dviračių mėgėjams. Miestas turi apie 140 kilometrų dviratininkams skirtų takų ir išvystytą dviračių dalijimosi sistemą. Mieste taip pat stengiamasi vystyti viešojo transporto galimybes ir taip sumažinti eismo kamščius.

7. Mineapolis, JAV

Minesotos valstijos sostinė yra vienas draugiškiausių miestų dviračiams visoje šalyje. Mieste gerinama reikalinga įranga, kuriami dviratininkų keliai ir dalijimosi sistema. Mineapolis gali pasigirti beveik 200 kilometrų besitęsiančiais dviračių takais ir apie 140 kilometrų turistiniais takais. Tiesa, žiemos sąlygos mieste kiek sumažina dviračių populiarumo reitingus.

8. Monrealis, Kanada

Monrealis jau seniai laikomas Šiaurės Amerikos dviračių populiarinimo pradininku. Dviračių takai ir pritaikyti kelių ruožai egzistuoja dar nuo 1980 metų. Miestas taip pat pasižymi dideliais dviračiais besinaudojančių žmonių skaičiais ir tinkama šios transporto priemonės dalijimosi sistema.

Šaltinis: Tripadvisor.com

Kitos naujienos
bottom of page