top of page

Lietuva sėkmingai mažina netekčių skaičių kelyje


Įvertinus, kaip Europos Sąjungos (ES) šalims sekėsi mažinti žuvusiųjų kelyje skaičių, paaiškėjo, kad Lietuva užima antrą vietą ir nusileidžia tik Čekijai. Susisiekimo ministerijos duomenimis, per praėjusius metus aukų skaičius keliuose sumažėjo daugiau nei penktadaliu (22,3 proc.).

Tokie rezultatai nėra atsitiktiniai – jau nuo 2010 metų Lietuva rodo kasmet vis didėjančią pažangą kelių saugumo srityje. Per pastaruosius metus šalyje pavyko sumažinti avaringų kelių ruožų skaičių, pagerinti eismo sąlygas ir sugriežtinti eismo taisyklių pažeidimų kontrolę.

Ne mažiau įtakos mažėjančiam nelaimių skaičiui turėjo ir švietėjiška veikla, lėmusi žmonių požiūrio pasikeitimą. Pastebima, kad padidėjo gyventojų nepakantumas pažeidėjams, sumažėjo neblaivių vairuotojų skaičius, o ir pėstieji tapo atidesni ir atsargesni.

Ateities iššūkiais išlieka vairuotojų matomumas tamsiuoju paros metu ar mažą vairavimo patirtį turinčių asmenų sukeliami incidentai. Tačiau tikimasi, kad dėmesys šioms problemoms padės pasiekti dar geresnių rezultatų ir užtikrinti eismo dalyvių saugumą kelyje.

Šaltinis: Lrt.lt ir drg.lt.

Kitos naujienos
bottom of page