top of page

Kaip išvengti žiemos traumų?


Žiemą nesunku netikėtai paslysti ir nukristi. Šaligatviai, kelkraščiai, o kartais ir patys keliai ne visada būna tinkamai nuvalyti. Todėl eidami keliu ar per gatvę galime ne tik susižaloti, bet ir pakliūti į pavojingesnį eismo incidentą. Todėl svarbu nepamiršti pagrindinių saugaus eismo taisyklių žiemą:

- Eiti lėtais ir mažais žingsniais, neskubėti, taip pat pasirinkti geriau nuvalytus ir mažiau apledijusius takelius ar šaligatvius.

- Avėti žieminius batus, pagamintus iš šilumą izoliuojančios medžiagos, su neslystančiais padais ar specialiais protektoriais, kurie didina sukibimą ir mažina paslydimo riziką.

- Apsirengti sluoksniais. Drabužiai turėtų būti laisvi ir lengvi, nevaržantys judesių, leidžiantys apsidairyti ir girdėti situaciją aplinkui.

- Ypač atsargiai eiti kelkraščiais per ir po pūgos. Apsnigti kelkraščiai ir prastas matomumas sudaro nepalankias sąlygas nelaimėms. Paslydus kelkraštyje ar netgi einant per perėją, rizikuojama pakliūti po važiuojančios transporto priemonės ratais.

- Pajutus, kad gresia kritimas, reikėtų stengtis tai padaryti ant šono arba užpakalio. Geriau kritimo metu nesipriešinti ir nekovoti, o bandyti natūraliai pasiridenti ir apsisaugoti nuo stipraus smūgio.

Šaltinis: Priekavos.lt

Kitos naujienos
bottom of page