top of page

15min eksperimentas: kur sustojo automobilis, važiavęs „tik“ 10 km/val. greičiau?


Statistika rodo, kad didelė dalis vairuotojų leistino greičio viršijimo 10 ar 20 km/val. nelaiko rimtu nusižengimu. Iš tiesų, kartais net neturėdami sąmoningo ketinimo viršyti greitį, pamatome, kad važiuojame kiek greičiau nei leidžiama.


15min skaitytojai apklausoje prisipažino, kad net 39 procentai jų vairuodami viršija greitį 10 km/val., o 14 procentų nevengia spustelėjimo ir 20 km/val.


Eksperimentas - kur sustos automobilis? Nutarėme padaryti eksperimentą ir patikrinti, kaip pasikeičia automobilio sustojimo kelias, kai greitį padidiname tuo „nekaltu“ 10 km/val.


Pažiūrėję video sužinosite, kaip visiškai nedidelis greičio padidinimas, kurį net sunku kartais pajausti ir kuris kelionių mieste metu tikrai daugių daugiausia „sutaupo“ keliolika sekundžių, pakeitė stabdymo kelią ir kas nutiko žaisliniam šuniukui, buvusiam ten, kur lėčiau važiavęs automobilis jau stovėjo.


Norime atkreipti dėmesį, kad eksperimento metu vairuotojas žinojo, kad turės ir kur turės stabdyti. Taip pat iš anksto žinojo, kad stabdys avariniu stabdymu. Realybėje stabdymo kelias gerokai pailgėtų, nes prisidėtų situacijos vertinimo ir reakcijos laikas.


Taip pat stabdymo kelio skirtumas tarp 50 ir 60 km/val. važiuojančiojo tik dar labiau išaugtų, nes per tą patį reakcijos laiką automobilis įveiktų didesnį atstumą.
Šaltinis: 15min.lt

Comments


Kitos naujienos
bottom of page