top of page

Įspėja vairuotojus: už nenuvalytą valstybinį numerį gresia bauda

Lietuvą užklupę žiemiški orai vairuotojams tampa tikru iššūkiu – būtina ne tik pasirinkti saugų greitį, įvertinti eismo sąlygas, tačiau ir nepamiršti papildomų darbų, pavyzdžiui, nuvalyti apsnigtą automobilio valstybinį numerį, mat kai kuriais atvejais gali grėsti bauda.

„Mercedes–Benz“ (nuotr. Fotodiena.lt)


Smarkiai sningant, kelyje galime sutikti ne vieną transporto priemonę, kurių valstybiniai numeriai tampa vos įžiūrimi arba apskritai neįskaitomi.


Policijos atstovai primena, kad nors pareigūnai kiekvieną situaciją vertina individualiai ir yra atsižvelgiama į oro sąlygas, sąmoningumo kriterijų, tačiau, jei pastebima, kad transporto priemonės numerio ženklas neįžiūrimas, policijos pareigūnai prašo vairuotojo jį nusivalyti.


Visgi, jei stipriai snigo prieš savaitę, o numerio ženklas vis dar nenuvalytas, tada galima įžvelgti vairuotojo tyčinį veiksmą, už kuri gali būti pritaikoma tam tikra atsakomybė.


Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad transporto priemonių su uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais vairavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 240 iki 340 eurų.


Vis dėlto, jei policija ir nenubaus, tai su nenuvalytais numeriais gali nepavykti įvažiuoti į mokamą stovėjimo aikštelę. Tad bet kokiu atveju, prieš pajudant automobiliu, geriau apžiūrėti, ar jų numeriai tikrai matosi.


Baudą gali skirti ir aplinkosaugininkai


Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kai kuriais atvejais baudą gali skirti ne tik policijos atstovai, bet ir aplinkosaugos darbuotojai.


Štai jeigu vairuotojai automobilio galimybes išbandys ant užšalusio vandens telkinio ar miško teritorijoje, jiems gali grėsti ir 140 eurų siekianti bauda.


Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą iki 140 eurų. Kai dėl neteisėto važinėjimo žolinė danga ar miško paklotė būna sužalota ar sunaikinta, toks pažeidimas užtraukia baudą nuo 140 eurų iki 300 eurų.


Tiesa, ne visai atvejais važiuoti ant užšalusių vandens telkinių gali būti draudžiama, yra taikomos tam tikros išimtys, jeigu:

  • vykdomi žmonių paieškos ir gelbėjimo darbai, ekstremaliųjų įvykių ir (ar) avarijų padarinių likvidavimo darbai, valstybės sienos ir (ar) krašto apsauga, viešosios tvarkos užtikrinimas, aplinkos apsaugos valstybinė kontrolė ir valstybinė saugomų teritorijų kontrolė, kariniai ir (ar) priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų mokymai ir (ar) pratybos, saugomų teritorijų gamtotvarkos, paviršinių vandens telkinių tvarkymo darbai ir būklės tyrimai, inžinerinės infrastruktūros eksploatavimo darbai, kertamos nendrės;

  • organizuojami ir vyksta sporto renginiai ir (arba) sporto pratybos; Organizuojama ir vykdoma verslinė žvejyba naudojant motorines transporto priemones, traktorius ir savaeiges mašinas, būtinas tokiai žvejybai organizuoti ir vykdyti;

  • Organizuojama ir vykdoma mėgėjų žvejyba naudojant ne kelių transporto priemones žvejų ir įrangos gabenimui į žvejybos vietą ir iš jos. Vairuojant žiemos sezonu, vairuotojams patariama atidžiai stebėti kelio dangą ir įvertinti važiavimo greitį.

Šaltinis: tv3.lt


Comments


Kitos naujienos
bottom of page